Overovanie recenzií

Zákon o overení recenzií na e-shopoch je právna norma, ktorá upravuje povinnosť e-shopov overovať pravosť a dôveryhodnosť recenzií, ktoré zverejňujú pri svojich produktov alebo službách.

Overenie recenzií na e-shope je kľúčovým prvkom dôveryhodného online nakupovania. Tento proces zabezpečuje, že recenzie od zákazníkov sú autentické a spoľahlivé, čo pomáha ďalším spotrebiteľom pri rozhodovaní o nákupe. Existuje niekoľko spôsobov, ako overiť recenzie na e-shope, vrátane overenia identít používateľov, moderovania obsahu recenzií alebo zbierania spätnej väzby od zákazníkov po skúsenosti s produktom alebo službou. Tieto opatrenia pomáhajú predchádzať falošným recenziám a zabezpečujú transparentnosť a dôveryhodnosť informácií pre online kupujúcich.


Ako funguje u nás zbieranie užívateľských recenzií?

Každý zákazník, ktorý nakúpil nejaký produkt na e-shope, má možnosť ho ohodnotiť hviezdičkami a napísať krátku recenziu. Overené hodnotenie je dostupné len pri produktoch. Hodnotenie obchodu ako takého nie je v systéme možné.

Vkladanie hodnotenia je dostupné len pre prihlásených.

Zadávanie hodnotenia a recenzie

Formulár pre ohodnotenie hviezdičkami a napísanie recenzie sa zákazníkovi zobrazí priamo v detaile zakúpeného produktu alebo v jeho zákazníckom účte pod záložkou Hodnotenia

Pokiaľ zákazník produkt ohodnotí len hviezdičkami, nová recenzia nebude vytvorená. Len sa pripočíta celkové hodnotenie hviezdičkami. Pokiaľ ale zákazník pridá tiež recenziu (napíše nejaké plusy alebo mínusy), dôjde k jej pridaniu medzi ostatné recenzie pri produkte.

Iní zákazníci, ktorí tiež nakúpili produkt môžu zákazníkovu recenziu ohodnotiť. Dajú jej palec dole alebo hore. 


Pridať užívateľské recenzie môžete cez hodnotiaci formulár pri produkte. Ak recenziu k danému produktu po nejakom čase od zakúpenia sami napíšete, budeme radi za spätnú väzbu, ale bohužiaľ túto recenziu nemáme možnosť overiť.

Ak ste produkt zakúpili na inom e-shope a chcete u nás zdieľať názor s ostatnými zákazníkmi, aj v tomto prípade budeme radi za hodnotenie, ale ani takto pridané recenzie nemáme možnosť akokoľvek overiť.

Overovanie recenzií - hodnotenie produktov a e-shopu prebieha cez web heureka.sk, www.fajnaklima.sk a na našom e-shope www.fajntech.sk, spoločnosťou google a  www.facebook.com/Fajnaklima  

Pri objednaní tovaru má zákazník v košíku možnosť voľby začiarknutia kolónky: Zaslať  dotazník spokojnosti. Pokiaľ si zákazník zatrhne, že chce dostať hodnotiaci formulár, po 30 dňoch príde zákazníkovi hodnotiaci formulár. Pokiaľ zákazník formulár vyplní vrátane textového hodnotenia, recenzia bude zobrazená na webe www.heureka.sk. Overovanie zákazníkov prebieha priamo u uvedených spoločností a aby recenzia bola uvedená ako od overeného užívateľa, musí byť zákazník u týchto spoločností overený kontaktnými údajmi, v opačnom prípade je recenzia vedená ako anonymná. Táto anonymná recenzia tým pádom môže byť nepravdivá.


 
Nikdy nemanipulujeme s užívateľskými recenziami produktov. Výnimkou sú vulgárne a agresívne komentáre. Vyhradzujeme si právo takéto komentáre vymazať.

Recenzie produktov overujeme od 1.apríla  2024. Recenzie pridané pred týmto dátumom môžu, ale nemusia byť autentické a zodpovedať skutočnosti.